Aktualności

Drużynowa 7 DHS „22 Południk” nominowana w ogólnopolskim plebiscycie dla instruktorów ZHP „Niezwyczajni 2018”.


   ZHP organizuje co roku ogólnopolski plebiscyt wśród wyróżniających się instruktorów.
   W finale kolejnej edycji plebiscytu „Niezwyczajni 2018” została nominowana w kategorii „Harcerska służba”, druhna Anna Maksymowicz, drużynowa 7 DHS „22 Południk”, działającej przy naszej szkole”.
   Do 17 lutego można oddać swój głos. Wystarczy wejść na stronę https://zhp.pl/niezwyczajni/, kliknąć nazwisko, wpisać swojego maila i w skrzynce poczty elektronicznej potwierdzić wybór.
   Harcerze ze Starych Kobiałek bardzo do tego zachęcają.


         "Chorągiew Lubelska ZHP
   Druhna Anna zaraziła się pasją do harcerstwa jako nauczycielka Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach. Od ponad 8 lat w środowisku wiejskim prowadzi 7 Drużynę Starszoharcerską „22 Południk”. Harcerstwo wpisuje się w aktywność druhny Ani związaną z historią, krajoznawstwem, filantropią i życiem religijnym. Najważniejszym motywem jej działań jest służba pamięci i dbanie o dziedzictwo historyczne regionu. Druhna Ania propaguje także piękno Polski, organizując wycieczki i rajdy. Potwierdzeniem tego są sukcesy jej uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Turystyczno-Krajoznawczej LZS w Zakopanem. Druhna Ania jest również organizatorką pierwszego w hufcu i jednego z pierwszych w chorągwi kursu przewodnikowskiego 35+ skłaniając do podjęcia służby dużą grupę nauczycieli. Włączyła się także w obchody stulecia niepodległości Polski organizując grę terenową, patriotyczny happening i biwak „Moc Niepodległości”. Działania patriotyczne upowszechniała także swojej szkole, a ich efektem były konkursy, spektakle, a także wystawa w Muzeum Regionalnym w Łukowie."
         https://www.facebook.com/lubelskazhp

ZO im. JPII w Starych Kobiałkach: Zdjęcie 1 z 1

Zagłosuj: zhp.pl/niezwyczajni

Zobacz również na: podlasie24.pl